Aštuoniasdešimties metų jubiliejų švenčiantis „Jeep“ prekinis ženklas, pažįstamas visame pasaulyje, žengia tvirtus žingsnius į elektromobilių pasaulį – 2022 metų Paryžiaus automobilių parodoje pristatė pirmąjį savo pilnai elektrinį modelį „Avenger“ ir jau spėjo susišluoti krūvaą apdovanojimų. Vieną tituluočiausių elektromobilių rinkoje jau galima išvysti ir Lietuvoje – pirmieji automobiliai jau laukia norinčių atlikti bandomuosius važiavimus.

Mažas, bet išlikęs tikru džipu

Naujasis elektrinis „Avenger“ yra trumpiausias šio gamintojo modelis, tačiau dėl elektromobiliams būdingos konstrukcijos ir gamintojo siekio kurti praktiškus automobilius, pasižymi didele erdve keleiviams ir bagažui. Vien salone esančių dėtuvių tūris sudaro 34 litrus, o tai lygu nedideliam lagaminui. Daugiau nei 340 litrų talpos bagažinė, kuri nulenkus sėdynes prasiplečia net iki 1053 l talpos, pasiekiama per retai šiame automobilių segmente sutinkamą automatiškai atsidarantį bagažinės dangtį.

Elektrinis krosoveris yra aprūpintas tokiomis elektroninėmis sistemomis, kaip „Selec-Terrain®“, parenkančia optimaliausius parametrus važiavimui skirtingomis dangomis, bei nuokalnės stabdymo sistema, kurios dėka nusileisti stačia nuokalne tampa saugu ir paprasta. Nors „Avenger“ varomas tik priekiniais ratais, „Jeep“ nenutolo nuo savo vertybių ir pasirūpino, jog šiuo mažyliu būtų galima išsukti iš kelio. Išmanios elektroninės sistemos, apsauginės kėbulo dalys, 200 milimetrų prošvaisa ir mažos priekinės bei galinės iškyšos leidžia šio elektromobilio vairuotojams pasiekti tokius atokius kampelius, į kuriuos nepatektų ir kai kurie didesnieji visureigiai.

„Naujasis „Avenger“ yra tinkamas pasirinkimas ieškantiems kompaktiško, tvirto ir „kieto“ automobilio, pasižyminčio pažangiausiomis technologijomis, erdvumu ir komfortu, kartu teikiančiu daug gerų emocijų. Šis modelis idealiai tinka važinėti kasdienėse kelionėse, o taip pat ir vykstant atostogauti, iškylauti, gyventi aktyvų gyvenimą ar net dalintis. Su „Avenger“ galite veikti bet ką ir nuvažiuoti bet kur“, – naująjį modelį apibūdino „Jeep“ prekinio ženklo vadovas Europoje Ericas Laforgeas.

Apdovanotas vos debiutavęs

Viešai pasauliui šis modelis buvo pristatytas praėjusių metų rudenį vykusioje Paryžiaus automobilių parodoje ir netruko susižerti itin solidžių apdovanojimų. Garsus britų leidinys „Top Gear“ naująjį krosoverį apdovanojo „Metų elektromobilio“ bei „Geriausio miesto elektromobilio“ nominacijose. Kitas prestižinis Britanijos leidinys apie automobilius „Autocar“ titulavo „Avenger“ „Geriausio mažo automobilio“ kategorijoje.

Nuo 2009 metų vykstančiuose „Metų pasaulio moterų automobilio“ rinkimuose naujasis „Jeep“ tapo „Geriausio šeimos SUV“ kategorijos nugalėtoju, o bene svarbiausias šio modelio pelnytas apdovanojimas yra tai, kad šis tapo „Europos metų automobilio 2023“ konkurso absoliučiu nugalėtoju.

Už geriausią Europos automobilį balsuoja net 57 nepriklausomų narių iš  22 šalių komisija , o geriausiu tampa modelis, surinkęs daugiausiai balsų. Renkant 2023 metų nugalėtojąa, pirmoje vietoje atsidūręs „Avenger“ surinko 328 taškus, nuo antroje vietoje likusio modelio atsiplėšęs net 87 taškų skirtumu.

Šį konkursą rengiančios organizacijos viceprezidentas Alberto Sabbatini po renginio komentavo: „Jeep Avenger“ pasirodė esąs tobulas derinys daugeliui naudotojų: jis yra kompaktiškas ir judrus mieste, turi pakankamai galios ir sukimo momento, kad galėtų važiuoti bet kokiu keliu, o nuvažiuojamas atstumas yra geras net ir vidutinio nuotolio kelionėms. Nors jis yra tik 4,08 metro ilgio, viduje – daug vietos. Tai pilnavertis automobilis, skirtas ne tik miestui. Ir, nepaisant visko, pirmiausiai jis pasižymi įspūdingu dizainu.“

Daug kilometrų už mažą kainą

Daugelį apdovanojimų šis modelis pelnė ne tik dėl išskirtinės išvaizdos bei šio gamintojo modeliams būdingų praktiškų sprendimų, bet ir dėl puikių elektrinės pavaros savybių. Siekiant kuo mažesnių elektros energijos sąnaudų, kuriant automobilį didelis dėmesys buvo kreiptas į aerodinamines savybes, motoro bei baterijos efektyvumą, komponentų masę. Atspirties  taškas buvo lengva ir efektyvi „Stellantis“ grupės elektromobilių platforma eCMP2, kuriai, kuriant „Avenger“, buvo modifikuota net 600 komponentų. Tai leido užtikrinti vieną geriausių klasėje aerodinaminį efektyvumą bei pasiekti vos 1500 kg automobilio masę.

Šio kruopštaus darbo rezultatas – vos 15,4 kWh/100 km elektros energijos sąnaudos pagal WLTP ciklą. Sumontuota optimali 54 kWh talpos baterija leidžia šiam elektromobiliui nuvažiuoti iki 400 km mišriu režimu ir iki 550 km mieste. 100 kW galingumo krovimo galimybė leidžia bateriją įkrauti nuo 20 iki 80 procentų vos per 24 minutes. Elektros sistema buvo testuojama ekstremaliomis sąlygomis: elektromobilis bandytas temperatūrose nuo trisdešimties laipsnių šalčio iki keturiasdešimties laipsnių karščio.

„Avenger“ kaina Lietuvoje prasideda nuo 38 990 Eur, o aukščiausios „Summit“ komplektacijos modelis kainuos 43 990 Eur, tad įmonės gali pasinaudoti PVM išskaita, o fiziniai asmenys – APVA teikiama parama.

Registruokitės ir sužinokite apie Jeep Avenger daugiau!

     

    24/05/2023